Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.

Spelprogram 2020
Här kommer vi att presentera spelprogrammet när det är lottat och klart.

Spelprogram och resultat 2019
Gruppindelning (serietillhörighet inom parentes)
Grupp A:
Umedalens IF Svart (2), Flurkmark IK Blå (2), Umeå Södra FF Gul (3), Ersboda SK Röd (3), IFK Umeå Vit (3)
Grupp B:
Sandvik IK Gul/Svart (2), Hörnsjö IF Röd (2), GUIF Svart (3), Ersmark IK Röd/Svart (3), Mariehem SK Grön (3)

Tid     Plats         Match  Grupp         Hemmalag-Bortalag                 Resultat 
FREDAG
18:30  MSK Arena   M 1    Grupp A        Flurkmark IK - Umedalens IF       0-1
19:30  MSK Arena   M 2    Grupp A        Umeå Södra FF - Ersboda SK      0-0    
20:30  MSK Arena   M 3    Grupp B        Sandviks IK - Hörnsjö IF              0-2               
LÖRDAG
09:00  MSK Arena   M 4    Grupp B        GUIF - Ersmark IK                      1-3                     
10:00   MSK Arena  M 5    Grupp A        Umedalens IF - IFK Umeå           4-1     
11:00   MSK Arena  M 6    Grupp A        Umeå Södra FF - Flurkmark IK    1-1
12:00   MSK Arena  M 7    Grupp B        Mariehem SK - Sandviks IK         0-1     
13:00   MSK Arena  M 8    Grupp B        Hörnsjö IF - GUIF                       1-1         
14:00  MSK Arena   M 9    Grupp A        Ersboda SK - IFK Umeå              2-0   

15:30  MSK Arena   M 10   Grupp A        Umedalens IF - Umeå Södra FF  2-1
16:30  MSK Arena   M 11   Grupp B        Ersmark IK - Mariehem SK          0-1
17:30   MSK Arena  M 12   Grupp B        Sandviks IK - GUIF                     5-2               
18:30   MSK Arena  M 13   Grupp A        IFK Umeå - Flurkmark IK            2-3    
19:30   MSK Arena  M 14   Grupp A        Ersboda SK - Umedalens IF        2-1
SÖNDAG
09:00  MSK Arena   M 15   Grupp B        Hörnsjö IF - Mariehem SK          3-1
10:00  MSK Arena   M 16   Grupp B        Sandviks IK - Ersmark IK            3-0     
11:00  MSK Arena   M 17   Grupp A        Flurkmark IK - Ersboda SK         4-0 
12:00  MSK Arena   M 18   Grupp A        Umeå Södra FF - IFK Umeå       1-0
13:00  MSK Arena   M 19   Grupp B        GUIF - Mariehem SK                  0-1
14:00  MSK Arena   M 20   Grupp B        Ersmark IK - Hörnsjö IF             2-3
15:30  MSK Arena   M 21   Semifinal 1    Umedalens IF - Sandviks IK       2-0
16:30  MSK Arena   M 22   Semifinal 2    Hörnsjö IF - Flurkmark IK          0-0 (4-3 efter straffar)
18:30  MSK Arena   M 23   Final              Umedalens IF - Hörnsjö IF        1-0


TACK TILL ALLA FUNKTIONÄRER, DELTAGANDE LAG, DOMARE OCH PUBLIK!
Välkomna åter nästa år!










Spelprogram och resultat 2018
Gruppindelning (serietillhörighet inom parentes)
Grupp A:
Umedalens IF Svart (2), Umeå Södra FF Gul (3), Luleå SK Blå (2)
Grupp B:
Mariehem SK Grön (3), IFK Umeå Vit (3), Arnäs IF Gul (3)
Grupp C:
GUIF Svart (3), Sandåkerns SK Röd (3), Västerbotten F03 Blå (3)
Grupp D:
Ersboda SK Röd (3), Betsele IF Röd (3), IFK Umeå 2 Vit (3)

 Dag       Tid       Plats            Match  Grupp      Hemmalag   -   Bortalag                     Resultat 
      
 Fredag  18:30    MSK Arena    M 1      Grupp A     Umeå Södra FF  -  Umedalens IF                  1 - 6
 13 april  19:30    MSK Arena    M 2      Grupp B      Mariehems SK  -  IFK Umeå                         0 - 0
 2018      20:30    MSK Arena    M 3      Grupp C     GUIF  -  Sandåkerns SK                                0 - 2
                                       
Lördag  09:00    MSK Arena    M 4       Grupp D      Ersboda SK  -  IFK Umeå 2                          1 - 0
14 apr    10:00    MSK Arena    M 5       Grupp A      IFK Umeå 1  -  Arnäs IF                               0 - 0
2018      11:00    MSK Arena    M 6       Grupp B      Umedalens IF  -  Luleå SK                            1 - 2
             12:00    MSK Arena    M 7       Grupp C      Sandåkerns SK  -  Västerbotten F03              0 - 1
             13:00    MSK Arena    M 8       Grupp D      IFK Umeå 2  -  Betsele IF                              0 - 1
             14:00    MSK Arena    M 9       Grupp A      Luleå SK  -  Umeå Södra DFF                        3 - 2
             15:00    MSK Arena    M 10      Grupp B      Arnäs IF  -  Mariehem SK                             0 - 1
             16:00    MSK Arena    M 11      Grupp C      Västerbotten F03  -  GUIF                             0 - 1
             17:00    MSK Arena    M 12      Grupp D      Betsele IF  -  Ersboda SK                              1 - 0
             18:30    MSK Arena    M 13      C -Semi 1   Umeå Södra DFF  -  Arnäs IF                        2 - 1
             19:30    MSK Arena    M 14      C -Semi 2   GUIF  -  IFK Umeå 2                                     3  - 0

Söndag  09:00   MSK Arena    M 15      B - Semi 1  Umedalens IF -  IFK Umeå 1                         2 - 1 (e.str)
15 apr    10:00    MSK Arena    M 16      B - Semi 2  Västerbotten F03  -  Ersboda SK                   5 - 0
2018      11:00    MSK Arena    M 17      A - Semi 1  Luleå SK - Mariehem SK                               2 - 3 (e.str)
             12:00    MSK Arena    M 18      A - Semi 2  Sandåkern SK  -  Betsele IF                          1 - 0
             13:30    MSK Arena    M 19      Plac 11-12  Arnäs IF  -  IFK Umeå 2                                1 - 0 (e.str)
             14:30    MSK Arena    M 20      C-final        Umeå Södra DFF  -  GUIF                             1 - 0
             15:30    MSK Arena    M 21      Plac 7-8      IFK Umeå 1  -  Ersboda SK                           3 - 0 (W.O)
             16:30    MSK Arena    M 22      B-final        Umedalens IF -  Västerbotten F03                 3 - 4 (e.str)
             17:30    MSK Arena    M 23      Plac 3-4      Luleå SK  -  Betsele IF                                  6 - 1
             18:30    MSK Arena    M 24      A-final        Mariehem SK  -  Sandåkerns SK                  0 - 1

TACK TILL ALLA FUNKTIONÄRER, DELTAGANDE LAG, DOMARE OCH PUBLIK!
Välkomna åter nästa år!
 
Arrangemang
Samarbetspartners