Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.

Resultat 2017
2017-04-07 19:31
Gruppindelning (serietillhörighet inom parentes)

Grupp A) GUIF (2), Ersboda SK (3), Västerbottens F02 (3)
Grupp B) Umeå Södra FF (3), IFK Umeå (3), KB 65 (3)
Grupp C) Mariehem SK 2 (3), Luleå SK (3), AIK F18 (3)
Grupp D) Hörnsjö IF 2 (3), Sunnanå SK F19 (3), Stöde IF (3)


 Dag       Tid      Plats           Match  Grupp      Hemmalag - Bortalag     
      
 Fredag  18:30    MSK Arena    M 1     Grupp A     Ersboda SK  - GUIF            1-4
 7 apr     19:30    MSK Arena    M 2     Grupp B     Umeå Södra FF - IFK Umeå   0-1
 2017     20:30    MSK Arena    M 3     Grupp C     Mariehem SK 2 - Luleå SK    0-0       

 
 Lördag 09:00   MSK Arena    M 4     Grupp D      Hörnsjö IF 2  - Stöde IF   1-1
 8 apr    10:00    MSK Arena    M 5     Grupp A      GUIF - Västerbotten F02        1-2   
 2017    11:00    MSK Arena    M 6     Grupp B      IFK Umeå - KB 65        6-0
            12:00    MSK Arena    M 7     Grupp C      Luleå SK - AIK F18         2-0
            13:00    MSK Arena    M 8     Grupp D      Stöde IF - Sunnanå SK F19   6-2
            14:00    MSK Arena    M 9     Grupp A      Västerbotten F02- Ersboda SK    3-2
            15:00    MSK Arena    M 10    Grupp B      KB 65 - Umeå Södra FF         0-1 
            16:00    MSK Arena    M 11    Grupp C      AIK F18 - Mariehem SK 2   1-1
            17:00    MSK Arena    M 12    Grupp D      Sunnanå SK F19 - Hörnsjö IF 2  0-0
            18:30    MSK Arena    M 13    C-Semi 1     Ersboda- KB 65 5-0  
            19:30    MSK Arena    M 14    C-Semi 2     AIK F18 - Sunnanå F19 2-1

 
Söndag 08:00    MSK Arena   M 15    B-Semi 1    GUIF - Umeå Södra      5-1
9 apr     09:00    MSK Arena    M 16    B-Semi 2    Mariehem SK 2- Hörnsjö   0-3
 2017    10:00    MSK Arena    M 17    A-Semi 1    Västerbotten F02 - IFK Umeå      1-3
            11:00    MSK Arena    M 18    A-Semi 2    Luleå SK - Stöde If  0-1
            12:30    MSK Arena    M 19    Plac 11-12  KB 65 - Sunnanå SK  2-4
            13:30    MSK Arena    M 20    C-final        Ersboda  - AIK F18   0-2
            14:30    MSK Arena    M 21    Plac 7-8      Umeå Södra- Mariehem SK 2 1-0
            15:30    MSK Arena    M 22    B-final         GUIF - Hörnsjö   0-0    (2-1 e str)
            16:30    MSK Arena    M 23    Plac 3-4      Västerbotten F02 - Luleå SK  1-2
            17:30    MSK Arena    M 24    A-final        IFK Umeå - Stöde If 0-3
 

Nyhetsarkiv
Ersboda SK vinnare 20202020-07-27 10:57
Cupen fylld!2020-02-25 21:30
Spelprogrammet klart2018-03-21 16:40
Resultat 20172017-04-07 19:31
Årets cup är igång2017-04-07 18:33
Deltagande lag2017-04-06 16:00
Halva cupen fylld!2017-01-10 16:21
Se bilder från cupen2016-04-18 16:51
Skyttedrottning2016-04-17 22:32
Slutspelet är igång2016-04-16 19:57
Spelschemat klart2016-03-18 17:08
 
Samarbetspartners