SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.

Gruppindelning och spelschema klart!
2017-03-23 17:22
Gruppindelning (serietillhörighet inom parentes)

Grupp A) GUIF (2), Ersboda SK (3), Västerbottens F02 (3)
Grupp B) Umeå Södra FF (3), IFK Umeå (3), KB 65 (3)
Grupp C) Mariehem SK 2 (3), Luleå SK (3), AIK F18 (3)
Grupp D) Spöland/Vännäs (3), Sunnanå SK F19 (3), Stöde IF (3)


 Dag       Tid      Plats           Match  Grupp      Hemmalag - Bortalag    
     

 Fredag  18:30    MSK Arena    M 1     Grupp A     Ersboda SK  - GUIF           
 7 apr     19:30    MSK Arena    M 2     Grupp B     Umeå Södra FF - IFK Umeå 
 2017     20:30    MSK Arena    M 3     Grupp C     Mariehem SK 2 - Luleå SK          

 
 Lördag 09:00   MSK Arena    M 4     Grupp D      Spöland/Vännäs IF - Stöde IF  
 8 apr    10:00    MSK Arena    M 5     Grupp A      GUIF - Västerbotten F02          
 2017    11:00    MSK Arena    M 6     Grupp B      IFK Umeå - KB 65      
            12:00    MSK Arena    M 7     Grupp C      Luleå SK - AIK F18
            13:00    MSK Arena    M 8     Grupp D      Stöde IF - Sunnanå SK F19
            14:00    MSK Arena    M 9     Grupp A      Västerbotten F02- Ersboda SK   
            15:00    MSK Arena    M 10    Grupp B      KB 65 - Umeå Södra FF         
            16:00    MSK Arena    M 11    Grupp C      AIK F18 - Mariehem SK 2  
            17:00    MSK Arena    M 12    Grupp D      Sunnanå SK F19 - Spöland/Vännäs 
            18:30    MSK Arena    M 13    C-Semi 1     3:a grupp A - 3:a grupp B    
            19:30    MSK Arena    M 14    C-Semi 2     3:a grupp C - 3:a grupp D

 
Söndag
08:00    MSK Arena   M 15    B-Semi 1    2:a grupp A - 2:a grupp B      
9 apr     09:00    MSK Arena    M 16    B-Semi 2    2:a grupp C - 2:a grupp D  
 2017    10:00    MSK Arena    M 17    A-Semi 1    1:a grupp A - 1:a grupp B     
            11:00    MSK Arena    M 18    A-Semi 2    1:a grupp C - 1:a grupp D 
            12:30    MSK Arena    M 19    Plac 11-12  Förlorare M13 - Förlorare M14
            13:30    MSK Arena    M 20    C-final        Vinnare M13  - Vinnare M14
            14:30    MSK Arena    M 21    Plac 7-8      Förlorare M15 - Förlorare M16
            15:30    MSK Arena    M 22    B-final         Vinnare M15 - Vinnare M16
            16:30    MSK Arena    M 23    Plac 3-4      Förlorare M17 - Förlorare M18
            17:30    MSK Arena    M 24    A-final        Vinnare M17 - Vinnare M18
 

Nyhetsarkiv
Ersboda SK vinnare 20202020-07-27 10:57
Cupen fylld!2020-02-25 21:30
Spelprogrammet klart2018-03-21 16:40
Resultat 20172017-04-07 19:31
Årets cup är igång2017-04-07 18:33
Deltagande lag2017-04-06 16:00
Halva cupen fylld!2017-01-10 16:21
Se bilder från cupen2016-04-18 16:51
Skyttedrottning2016-04-17 22:32
Slutspelet är igång2016-04-16 19:57
Spelschemat klart2016-03-18 17:08
 
Samarbetspartners