Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.

Gruppindelning och spelschema klart!
2017-03-23 17:22
Gruppindelning (serietillhörighet inom parentes)

Grupp A) GUIF (2), Ersboda SK (3), Västerbottens F02 (3)
Grupp B) Umeå Södra FF (3), IFK Umeå (3), KB 65 (3)
Grupp C) Mariehem SK 2 (3), Luleå SK (3), AIK F18 (3)
Grupp D) Spöland/Vännäs (3), Sunnanå SK F19 (3), Stöde IF (3)


 Dag       Tid      Plats           Match  Grupp      Hemmalag - Bortalag    
     

 Fredag  18:30    MSK Arena    M 1     Grupp A     Ersboda SK  - GUIF           
 7 apr     19:30    MSK Arena    M 2     Grupp B     Umeå Södra FF - IFK Umeå 
 2017     20:30    MSK Arena    M 3     Grupp C     Mariehem SK 2 - Luleå SK          

 
 Lördag 09:00   MSK Arena    M 4     Grupp D      Spöland/Vännäs IF - Stöde IF  
 8 apr    10:00    MSK Arena    M 5     Grupp A      GUIF - Västerbotten F02          
 2017    11:00    MSK Arena    M 6     Grupp B      IFK Umeå - KB 65      
            12:00    MSK Arena    M 7     Grupp C      Luleå SK - AIK F18
            13:00    MSK Arena    M 8     Grupp D      Stöde IF - Sunnanå SK F19
            14:00    MSK Arena    M 9     Grupp A      Västerbotten F02- Ersboda SK   
            15:00    MSK Arena    M 10    Grupp B      KB 65 - Umeå Södra FF         
            16:00    MSK Arena    M 11    Grupp C      AIK F18 - Mariehem SK 2  
            17:00    MSK Arena    M 12    Grupp D      Sunnanå SK F19 - Spöland/Vännäs 
            18:30    MSK Arena    M 13    C-Semi 1     3:a grupp A - 3:a grupp B    
            19:30    MSK Arena    M 14    C-Semi 2     3:a grupp C - 3:a grupp D

 
Söndag
08:00    MSK Arena   M 15    B-Semi 1    2:a grupp A - 2:a grupp B      
9 apr     09:00    MSK Arena    M 16    B-Semi 2    2:a grupp C - 2:a grupp D  
 2017    10:00    MSK Arena    M 17    A-Semi 1    1:a grupp A - 1:a grupp B     
            11:00    MSK Arena    M 18    A-Semi 2    1:a grupp C - 1:a grupp D 
            12:30    MSK Arena    M 19    Plac 11-12  Förlorare M13 - Förlorare M14
            13:30    MSK Arena    M 20    C-final        Vinnare M13  - Vinnare M14
            14:30    MSK Arena    M 21    Plac 7-8      Förlorare M15 - Förlorare M16
            15:30    MSK Arena    M 22    B-final         Vinnare M15 - Vinnare M16
            16:30    MSK Arena    M 23    Plac 3-4      Förlorare M17 - Förlorare M18
            17:30    MSK Arena    M 24    A-final        Vinnare M17 - Vinnare M18
 

Nyhetsarkiv
Ersboda SK vinnare 20202020-07-27 10:57
Cupen fylld!2020-02-25 21:30
Spelprogrammet klart2018-03-21 16:40
Resultat 20172017-04-07 19:31
Årets cup är igång2017-04-07 18:33
Deltagande lag2017-04-06 16:00
Halva cupen fylld!2017-01-10 16:21
Se bilder från cupen2016-04-18 16:51
Skyttedrottning2016-04-17 22:32
Slutspelet är igång2016-04-16 19:57
Spelschemat klart2016-03-18 17:08
 
Samarbetspartners